Święto futbolu – XXVII Turniej im. Eugeniusza Różankowskiego za nami!

Święto futbolu – XXVII Turniej im. Eugeniusza Różankowskiego za nami!

Dnia 8 grudnia 2018 r. (sobota) na hali sportowej na Zarabiu w Myślenicach odbył się XXVII Turniej Orlików im. Eugeniusza Różankowskiego. Ta pasjonująca i sportowa sobota rozpoczęła się o godz. 8.00 spotkaniem, w którym gospodarz Turnieju Dalin Myślenice podjął zespół Wisły Kraków. Wcześniej 8 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy:

Grupa A:Dalin Myślenice, Wisła Kraków, Hutnik Kraków, Okocimski Brzesko

Grupa B: Cracovia Kraków, AP Wieliczka, Unia Oświęcim, Podhale Nowy Targ

Już start Turnieju zebranym kibicom dostarczył wielu emocji. Zebrani zobaczyli piękne akcje, dokładne podania i świetne zaangażowanie każdej z drużyn. Podopieczni trenera Rafały Łapy przeprowadzali składne akcje, jednak również zawodnicy z Krakowa nie pozostawali dłużni. Spotkanie było bardzo dynamiczne, a każdy z zespołów mógł wygrać tę rywalizację. Ostatecznie mecz otwarcia zakończył się remisem 0-0. Mecz mógł się podobać, co zapowiadało emocje w następnych spotkaniach.

Drugie starcie to konfrontacja zespołu Cracovii z teamem z Wieliczki. I tutaj zebrani obserwowali zażarta walkę i wielkie zaangażowanie zawodników. W spotkaniu padła tylko jedna bramka, a ogrom radości pojawił się w zespole z grodu Kraka. Drugie spotkanie i emocje ciągle rosły! W trzecim spotkaniu między Okocimskim Brzesko a Hutnikiem Kraków padły aż cztery bramki. Pewnie zwyciężył Okocimski nie dając szans Hutnikowi i aplikując mu 4 gole. Brzesko – Kraków 4-0.

Czwarty pojedynek przyniósł pewną wygraną Unii Oświęcim nad Podhalem Nowy Targ. Tutaj Unia zaaplikowała rywalom 3 bramki, jednocześnie nie straciła żadnej. Piąta rywalizacja to mecz biało-zielonych z Hutnikiem Kraków. Podopieczni trenera Rafała Łapy stworzyli bardzo ciekawe widowisko, a ręce zebranym kibicom same składały się do braw. Dalin pokonał ostatecznie w tym pojedynku Hutnik aż 5-0. Szóste spotkanie przyniosło pojedynek Cracovii z Unią Oświęcim. Po zaciętym spotkaniu i meczu walki ostatecznie Oświęcimianie wygrali 2-0.

Siódma rywalizacja to łatwe zwycięstwo Białej Gwiazdy nad Okocimskim Brzesko. To spotkanie to 3 zaaplikowane gole i wygrana zawodników z Krakowa. W ósmym pojedynku, który śmiało można nazwać meczem walki i niewykorzystanych sytuacji Akademia Piłkarska Wieliczka podjęła Podhale Nowy Targ. Zdecydowała jedna bramka zdobyta przez zawodników Górnika i to oni zwyciężyli 1-0. Następnie swoje ostatnie spotkanie grupowe rozegrali gospodarze – Dalin Myślenice. Podjął on na boisku Okocimskiego Brzesko. Bardzo składne akcje i kontrola tego spotkania przyniosła biało-zielonym wygraną 3-0 i awans z pierwszego miejsca w tabeli.

Po zakończeniu tego spotkania odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia XXVII Turnieju im. Eugeniusza Różankowskiego. Prowadzili ją członkowie zarządu Dalinu Myślenice. Najpierw zebranych przywitał i przemawiał prezes KS Dalin Andrzej Talaga, następnie sekretarz klubu Krzysztof Święch. Sylwetkę Patrona Turnieju - Eugeniusza Różankowskiego przypomniał wiceprezes Dalinu - Artur Wątor. Z Zarządu klubu obecny był również p. Jerzy Moskal - wiceprezes ds. sportowych. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. W ciepłych słowach do zebranych (m.in. do członków rodziny p. Eugeniusza oraz zawodników) zwrócił się Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice p. Jarosław Szlachetka. Podziękował za kultywowanie pięknej tradycji i pamięci o wybitnym człowieku jakim był Patron Turnieju. Pogratulował również organizatorom świetnie przygotowanych zawodów.

Na uroczystości otwarcia obecni byli również: p. Andrzej Pułka - wicestarosta Powiatu Myślenickiego, p. Jan Podmokły - przewodniczący Rady Miejskiej Miasta i gminy Myślenice, p. Stefan Socha - prezes Podokręgu Myślenice, p. Czesław Ulman – wiceprezes Podokręgu, p. Bronisław Pietroń - prezes Rady Seniorów i były działacz Dalinu, p. Stanisław Bisztyga – radny Sejmiku, p. Aleksander Jopek - były prezes KS Dalin, p. Ludwik Starzak – były wieloletni prezes Podokręgu Myślenice.

Szczególnym gościem była rodzina państwa Różankowskich, na której to ręce zawodnicy Dalinu złożyli serdeczne podziękowania i wręczyli kwiaty.

Nadszedł czas na dalsze zmagania sportowe. Do końca rywalizacji grupowej zostały trzy spotkania. I tak Cracovia, w wydawałoby się łatwym dla siebie potkaniu, zwyciężyła zaledwie jedną bramką Podhale Nowy Targ. Następnie Wisła pokonała zdecydowanie 4-0 zespół Hutnika Kraków. Na koniec doszło do spotkania, które wywołało ciarki u kibiców. Spotkanie AP Wieliczka z Unią Oświęcim zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych 5-4. Bramka za bramką, szybkie akcje i podania oraz 9 bramek zwiastowały bardzo ciekawą rundę finałową!

Tym samym zakończyły się rozgrywki grupowe i rozpoczęły się mecze o poszczególne miejsca. W spotkaniu o 7 miejsce po bardzo zaciętym meczu Podhale dosyć pewnie pokonało zespół Hutnika 3-1. Co ciekawe do takiego samego spotkania doszło w zeszłym roku. A wtedy to Krakowianie cieszyli się z wygranej i 7 miejsca w Turnieju. Tym razem górą było Podhale!

W grze o 5 miejsce Okocimski zmierzył się z Cracovią. Lepsze okazały się Pasy i to one, po zwycięstwie 2-0, mogły się cieszyć z 5 miejsca.

Po tym spotkaniu rozpoczęła się walka o brązowy medal. Naprzeciw siebie stanęły Akademia Piłkarska Wieliczka oraz Wisła Kraków. To co się działo w czasie tego spotkania dostarczyło zebranym wielu emocji. Delikatnie przeważała Wisła, jednak zespół z Wieliczki w ciągu półtorej minuty potrafił strzelić aż 3 bramki! Krakowianie byli bezradni i musieli uznać wyższość teamu z Wieliczki, który tym samym zdobył brązowy medal w Turnieju.

Wisienką na torcie w Turnieju i Mount Everestem zmagań i emocji był finał, w którym Dalin Myślenice zmierzył się z Unią Oświęcim. Co to było za spotkanie!!! To Dalin objął dwubramkowe prowadzenie w spotkaniu finałowym. Bohaterem zespołu w tym okresie był Oliwier Obajtek, który zdobył obydwie bramki dla zespołu. Wybuch radości i nadzieja na pierwszą wygraną Dalinu w historii mogła znaleźć swe pomyślne zakończenie.

Jednak zespół z Oświęcimia pokazał charakter i wyrównał w tym spotkaniu wynik (2-2). Bramkę dającą remis i serię rzutów karnych Oświęcimianie zdobyli 37 sekund przed ostatnim gwizdkiem arbitra.

Emocje sięgnęły zenitu. Seria rzutów karnych miała zakończyć się po trzech strzałach z każdej strony. Jednak przedłużyła się ona, a to z powodu znakomitych interwencji bramkarzy oraz braku skuteczności strzelców. Czwarta seria strzałów również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Doszło do niego w piątej serii strzałów. Tutaj strzał zawodnika Dalinu obronił bramkarz, a przy kolejnym strzale golkiper gospodarzy był bezradny. Wybuch radości zawodników Unii obwieścił zebranym tryumf tej drużyny w Turnieju w edycji 2018.

Nadszedł czas na oficjalne podsumowanie zawodów. Każda drużyna wychodziła na środek, otrzymywała puchary, dyplomy i nagrody. Na zakończenie zostały wykonane pamiątkowe fotografie. Kolejna edycja Turnieju przeszła do historii. A jaka była? Po prostu piłkarska i bardzo emocjonująca! Nie zabrakło w niej walki fair play, pięknych bramek, rywalizacji, łez płaczu i radości, a nadto był to wspaniale spędzony czas na sportowo! Znakomita organizacja i bardzo wysoki poziom gry oraz wielkie zaangażowanie i wola walki to obecna była w każdym aspekcie gry. Kwintesencją zaś całych zawodów był znakomity Finał, który zapadnie w pamięć na długo!

-----------------------------------------------------------------------------

Składy drużyn:

Dalin: Ksawery Kruszec (br), Jan Parszywka (br), Samuel Maj (kpt), Filip Mizera, Antoni Styczeń, Kacper Sroka, Aleksy Gawlik, Bartłomiej Bogacz, Oliwier Obajtek, Tomasz Świebocki, Leon Ratowski, Trener – Rafał Łapa

Hutnik: Jakub Gielas, Patryk Pomykała, Maciej Świerk, Mikołaj Jankowski, Wojciech Cybulski, Jakub Duniec, Kamil Bartoszek, Witold Rożek, Igor Mrówczyński, Trener – Hubert Pachowicz

Wisła: Bartłomiej Bienias, Marcel Gajos, Oskar Janczy, Krzysztof Podobiński, Michał Tomaszewski, Bartłomiej Gaweł, Krzysztof Suliński, Bartosz Pawlak, Szołtysik Przemysław, Trener – Mateusz Trzeciakiewicz

Unia Oświęcim: Wojciech Lieber, Piotr Kania, Karol Kurdziel, Maciej Maciaszek, Filip Ćwięląg, Dominik Kecmaniuk, Robert Kubicz, Kamil Krajzel, Bruno Strumiński, Jakub Korczyk, Trener – Michał Barciak

AP Wieliczka: Jakub Karteczka, Kacper Kot, Jan Jarzębiak, Dorian Kaczmarski, Oliwier Pławiński, Bartosz Meus, Michał Zieliński, Alan Czarnecki, Trener – Sebastian Klimczyk

Podhale Nowy Targ: Jakub Waksmundzki, Piotr Mirek, Oscar Topór, Wiktor Tarasek, Szymon Chowaniec, Bartłomiej Hreśka, Szymon Bochniarz, Jakub Stalmach, Mikołaj Lichosyt, Antoni Ścisłowicz, Trener – Paweł Rusinek

Cracovia: Ciuła , Bartłomiej Kolber, Kacper Niżnik, Seweryn Klik, Franciszek Michura, Oliwier Oremus , Wojtek Chmielewski , Damian Malarczyk, Trener – Michał Horkawy

Okocimski: Szymon Wolsza, Nikodem Sambor, Krzysztof Sady, Oskar Górka, Wojciech Smoleń, Wiktor Sumatra, Kacper Kurtyka, Patryk Kozub, Trener – Łukasz Kulig

-----------------------------------------------------------------------------

Wyniki i tabele:

Grupa A:

Tabela:

1.Dalin Myślenice: 7 pkt, 8-0

2.Wisła Kraków: 7 pkt, 7-0

3.Okocimski Brzesko: 3 pkt, 4-6

4.Hutnik Kraków: 0 pkt, 0-13

Wyniki:

Wisła - Dalin 0-0, Okocimski - Hutnik 4-0, Dalin - Hutnik 5-0, Wisła - Okocimski 3-0, Dalin - Okocimski 3-0, Wisła - Hutnik 4-0.

Grupa B:

Tabela:

1. AP Unia Oświęcim 6 pkt, 9-5

2. Górnik Wieliczka 6 pkt, 6-5

3. Cracovia 6 pkt, 2-2

4. Podhale Nowy Targ 0 pkt, 0-5

Wyniki:

Podhale - Cracovia 0-1, Unia - Podhale 3-0, Cracovia - Wieliczka 1-0, Podhale - Wieliczka 0-1, Unia - Cracovia 2-0, Unia - Wieliczka 4-5.

-----------------------------------------------------------------------------

Faza finałowa:

Mecz o 7 miejsce: Hutnik - Podhale 1-3

Mecz o 5 miejsce: Okocimski - Cracovia 0-3

Mecz o 3 miejsce: Wisła - Wieliczka 0-3

Finał: Unia - Dalin 2-2 po karnych 1-0

-----------------------------------------------------------------------------

Końcowa kolejność turnieju:

1.Unia Oświęcim

2.Dalin Myślenice

3.AP Wieliczka

4.Wisła Kraków

5.Cracovia Kraków

6.Okocimski Brzesko

7.Podhale Nowy Targ

8.Hutnik Kraków

Tekst i zdjęcia:

Paweł Biela

---------------------------------------------------------------

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ - XXVII TURNIEJ IM. E. RÓŻANKOWSKIEGO - KLIKNIJ TUTAJ.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości