Świetna dyspozycja młodych zapaśników Dalinu

Ogólnopolski Turniej Młodzików
Chełm 22-23.04.2016

W Ogólnopolskim Turnieju Młodzików w Zapasach Styl Klasyczny w Chełmie uczestniczyło 265 zawodników i zawodniczek z ponad 30 klubów z całej Polski.

Klub Sportowy Dalin reprezentowało trzech zawodników:

- Krzysztof Szpakiewicz – kat. wagowa do 42 kg,

- Adrian Poradzisz – kat. wagowa do 47 kg,

- Jan Mastela - kat. wagowa do 59 kg

Chłopcy potwierdzili bardzo dobrą dyspozycję, którą zaprezentowali już podczas XXIX Turnieju Zapaśniczego im. Władysława Ruska.

Prawdziwą eksplozję formy zaprezentował Krzysztof Szpakiewicz, który w najliczniejszej kategorii wagowej na zawodach – łącznie 32 zawodników, zdeklasował swoich rywali wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem. W pierwszych czterech walkach nie stracił żadnego punktu, dopiero podczas walki finałowej z zawodnikiem gospodarzy Szymonem Kochoniem przeciwnik uzyskał 1 punkt, tracąc przy okazji dziesięć. Walka finałowa zakończyła się przez położenie na łopatki jeszcze w pierwszej rundzie po pięknym rzucie, za który Krzysiek uzyskał najwyższą ocenę 5 punktów.

Adrian Poradzisz w pierwszej walce wylosował doświadczonego Jakuba Kłosowskiego z Lubawy i pomimo dobrego początku został skontrowany i przegrał przez położenie na łopatki. W kolejnych trzech walkach potrafił się zmobilizować i wszystkie zakończyły się zwycięsko. Dobra passa skończyła się podczas walki o strefę medalową, w której musiał uznać wyższość późniejszego brązowego medalisty Dawida Kapuścińskiego z Lidzbarka Warmińskiego. Zawody zakończył na punktowanym ósmym miejscu spośród 22 zawodników.

Dużego pecha, również podczas losowania miał Jan Mastela, który pierwszą walkę przegrał się z późniejszym srebrnym medalistą, a podczas kolejnej przegrał jednym punktem w samej końcówce walki z Łukaszem Wilkołazkim z Lublina i z dorobkiem 6 punktów zajął 13 miejsce w swojej kategorii wagowej.

"Analizując przed wyjazdem na zawody ubiegłoroczne wyniki, pozycja medalowa w kat. wagowej do 42 kg wydawała się być poza zasięgiem Krzyśka, ponieważ kilkunastu zgłoszonych zawodników zajmowało wyższą od niego pozycję w rankingu. Dlatego nie tylko pierwsze miejsce i złoty medal był dla nas wielką niespodzianką, lecz jeszcze większą styl w jakim to dokonał. Nas jako trenerów bardzo cieszy postęp, który nastąpił od ubiegłego roku, kiedy bardzo dobre wyniki w Sumo nie do końca szły w parze z wynikami w ogólnopolskich zawodach zapaśniczych. Teraz jest duży postęp. Krzysiek także w rankingu zapaśniczym Sport – Zony na rok 2016 awansował na pierwsze miejsce w grupie Młodzików, a Adrian na 36 miejsce." - mówi trener Ryszard Szpakiewicz

Kolejne zawody to Puchar Polski Młodzików i Kadetów w Sumo, który odbędzie się w Kielcach w połowie maja br. Będzie to kolejna eliminacja do tegorocznych Mistrzostw Europy które odbędą się w październiku w Niemczech. Obecnie czwórka naszych zawodników znajduje się na czele klasyfikacji. Są to: Krzysztof Szpakiewicz, Jakub Miska, Dominik Krawczyk i Karol Turała. Czekamy na następnych.

Powiązana galeria: