Pewna wygrana z Górnikiem Wieliczka

Czternasta kolejka spotkań w IV lidze przyniosła spotkanie w Myślenicach między tutejszym Dalinem a Górnikiem Wieliczka. Biało – zieloni po sukcesie w Pcimiu chcieli kontynuować dobrą grę i podtrzymać passę, a Górnik po ostatnich porażkach chciał zmazać niezbyt dobre wrażenie i powalczyć o punkty na stadionie im. Gustawa Grochala. Ostatecznie po ciekawym spotkaniu pewnie zwyciężyli podopieczni trenera Roberta Orłowskiego, aplikując gościom 3 piękne bramki.

O 14.00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra. Piłkarskie szachy trwały około 10 minut, by po tym okresie zarysowała się przewaga gospodarzy. W tym czasie swoje sytuacje mieli Kałat oraz bracia Góreccy. Dosyć ciekawie wyglądały akcje skrzydłami gospodarzy. W odpowiedzi niecelnie strzelał napastnik Górnika. Przewaga Dalinu powoli się zwiększała i akcje były coraz groźniejsze. Jednak przez 30 minut spotkania nie do pokonania był były bramkarz Dalinu, reprezentujący obecnie barwy Górnika - Mateusz Bies.

Sytuacja zmieniła się w 32 minucie, kiedy to Dalin objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Senderskiego w polu karnym zrobiło się zamieszanie (bramkarz wypuścił piłkę), do odbitej piłki dopadł Bartosz Jagła i zachowując zimną krew z około 10 metrów umieścił futbolówkę w sieci. 1-0 dla gospodarzy. Kibice nie zdążyli ochłonąć po tych emocjach, kiedy prowadzenie gospodarzy zaledwie dwie minuty później powiększył Michał Wojtan. Bardzo dobre uderzenie z szesnastki po ziemi, blisko słupka, w długi róg było nie do obrony dla golkipera gości. 2-0.

Do końca pierwszej części spotkania swoich szans na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Dalin (m.in. Michał Górecki lobował bramkarza, a Karol Rak mocnym strzałem trafił w boczną siatkę), a honorowego trafienia nie udało się zdobyć piłkarzom z Wieliczki, ponieważ dobrze na linii bronił Szuba.

Druga część spotkania to dosyć sporo walki w środkowej części boiska. I to Wieliczka częściej znajdowała się w tym okresie przy piłce. Przewaga w posiadaniu nie przeniosła się na okazje bramkowe dla gości. Gospodarze mieli również swoje sytuacje (strzelali Kałat, Grzybek i Jakub Górecki), jednak długo nie przynosiły one efektu.

Kiedy zbliżał się koniec spotkania to w kontrze pięknym prostopadłym podaniem popisał się Wojtan. Znakomicie uruchomił nim Jakuba Góreckiego, a ten dopełnił formalności i bardzo dobrym strzałem z 16 metrów nie dał szans Biesowi. 87 minuta, wybuch radości u gospodarzy i 3-0. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Reasumując to sprawozdanie Dalin był w tym spotkaniu drużyną lepszą piłkarsko i jego gra była na wyższym poziomie. Wynik spotkania jest jak najbardziej zasłużony. Kto się wyróżnił? Pochwała należy się całemu zespołowi gospodarzy, bo zespół zagrał naprawdę dobre zawody. Wyróżnili się:

• Karol Rak (to następny występ, w którym ten zawodnik walczy i zostawia serce na murawie)
  • Jakub Żółkoś (za ambicję, szybkość i dobre zagrania na skrzydle i w obronie)
  • Marek Szuba (kolejne dobre spotkanie, mimo jednego błędu na początku spotkania)
  • Jagła, Wojtan, Jakub Górecki – nie tylko za zdobyte bramki.

Dalin umocnił się tym samym na 2 miejscu w tabeli. W następnej, 15 kolejce Dalin uda się na spotkanie z Wiślanką Grabie, a Górnik Wieliczka podejmie na swoim stadionie Unię Oświęcim.