Nadwiślan Kraków 1:3 Dalin Myślenice

W sobotę, 09.04.2016, Dalin zmierzył się w wyjazdowym pojedynku z drużyną Nadwiślanu Kraków.

Po niespodziewanej stracie punktów w meczu z Piastem Wołowice, Biało - Zieloni za wszelką cenę chcieli zdobyć komplet punktów w meczu z Nadwiślanem - czwartym w tabeli zespołem.

Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu, Dalin pokonał Nadwiślan 3:1.

Tuż przed przerwą pierwszą bramkę dla naszego zespołu, po ładnej akcji Andrzeja Biela zdobył, najlepszy zawodnik tego dnia w szeregach Dalinu, Dawid Kałat.

Kolejna bramka padła w 60 minucie. Do piłki ustawionej na dwudziestym metrze podszedł Dawid Kałat i fenomenalnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Nadwiślanu.

Przeciwnik szybko próbował odrobić starty, ale Jakub Przała spisywał się świetnie w bramce tego dnia. Krakowianie musieli się nieco otworzyć i nadziewali się na kontry.

Już jedna z pierwszych, zakończyła się trzecią bramką dla Biało - Zielonych. Lewą stroną do akcji ofensywnej włączył się obrońca Jakub Burtan, dośrodkował płasko w pole karne do Dawida Kałata, który przedłużył podanie do nadbiegającego Jakuba Góreckiego, który dopełnił formalności i skierował piłkę do pustej bramki.

Honorową bramkę Nadwislan zdobył po uderzeniu z dystansu. Piłka po drodze odbiła się przypadkowo od jednego z obrońców i zaskoczyła Jakuba Przałę.

Dalin:

Przała - Burtan, Mistarz, Pilch, Tokarz (62 Makusek) - Ogrodny, Kałat, Wojtan (90 Leśniak), Madej (75 Masłowski), Górecki (90+2 Banach), Biel.

Zdjęcia z tego meczu, dzięki uprzejmości redakcji Futbol Małopolska można obejrzeć pod adresem  http://futmal.pl/news,39867.html

Po wygranej na ciężkim terenie, Dalin pozostaje liderem w tabeli II grupy V ligi krakowskiej. Już w najbliższą sobotę piłkarze Dalinu podejmować będą na własnym obiekcie Kmitę Zabierzów i będzie to niewątpliwie hit kolejki, gdyż Kmita zajmuje trzecie miejsce w tabeli i traci do Biało - Zielonych tylko trzy punkty.​