Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo Lublin - 09-10.09.2016

Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo
Lublin - 09-10.09.2016

Do udziału w turnieju przystąpiło 65 zawodniczek i 120 zawodników z 22 klubów zapaśniczych, judo, oraz sumo z całej Polski. Zawody były rozgrywane systemem ciągłym - do wyłonienia złotego medalisty, po kolei od najniższych do najwyższych kategorii wagowych w grupach dziewcząt i chłopców.

Sędzią Głównym Mistrzostw był Andrzej Wojda – Sekretarz Generalny Polskiego Związku Sumo.

Na matach sędziowali m.in. trenerzy Kadr Narodowych w Sumo Andrzej Jedynak i Marek Konieczny.

Dominik Krawczyk - kat. wagowa +70 kg,
Podopieczni trenerów Roberta Proszkowca i Ryszarda Szpakiewicza odnieśli duży sukces zdobywając dwa medale – złoty i srebrny i dzięki temu zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej w grupie młodzików.
Złoty medal wywalczył Krzysztof Szpakiewicz, który wygrał cztery walki, a w finale pokonał Dawida Leska z „Samsona” Kobylin
Srebrny medal wywalczył Jakub Miska, który również wygrał cztery walki, a w finale przegrał ze Sławomirem Ochałem z UKS Lubzina.
Pozostali zawodnicy zajęli odpowiednio: Dominik Krawczyk i Harut Poghosian – siódme, a Jan Mastela i Adrian Poradzisz dziewiąte miejsca. Prawie wszyscy zawodnicy wygrali przynajmniej po jednej walce. Dużego pecha zaliczył Adrian Poradzisz, który został skrzywdzony przez sędziego. Niestety w sumo, podobnie jak w niektórych dyscyplinach nie ma weryfikacji wideo i trener nie może zgłaszać protestu. Jan Mastela, - ubiegłoroczny srebrny medalista MP nie zmieścił się w limicie kat. wagowej do 55 kg i musiał walczyć w wyższej – do 60 kg. W tej kategorii nie odniósł jednak sukcesu. Przed oficjalnymi zawodami odbył się turniej w grupie dzieci, w którym uczestniczył Mikołaj Krawczyk zajmując drugie miejsce.
W klasyfikacji medalowej nasi młodzicy wywalczyli trzecie miejsce za Samsonem Kobylin i Sokołem Lublin. Dzięki zdobytym medalom Krzysiek i Kuba wywalczyli już kwalifikację na Mistrzostwa Europy, natomiast pozostały skład Kadry Narodowej trenerzy ogłoszą ok.25 bm. Szansę na wyjazd do Niemiec ma jeszcze Dominik Krawczyk, lecz musiałby wygrać zawody w Gorzowie.
Następne zawody z udziałem naszych zawodników odbędą się 17.09 w Warszawie. Będzie to Ogólnopolski Turniej Młodzików z udziałem zawodników zagranicznych.. 24 września zapraszamy do Hali na Zarabiu. KS Dalin organizuje Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem zawodników województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Wszystkich sympatyków serdecznie zapraszamy na godz. 11,00.