Kończymy rundę remisem z Wiślanką

W 15 kolejce spotkań udaliśmy się na pojedynek z Wiślanką Grabie. Droga z Myślenic na miejsce spotkania ma 45 km, a prowadzi przez miejscowość, która niedawno była na ustach wszystkich. Mowa o Brzegach, gdzie odbyły się Światowe Dni Młodzieży. Po krótkiej religijnej wstawce przyszedł czas na zameldowanie się na stadionie Wiślanki.

Obecność Wisły i bliskość Krakowa dała o sobie znać. Duża mgła (a może smog) ograniczały widoczność i w takich warunkach przyszło grać drużynom w pierwszej części tego bardzo ciekawego spotkania. Ale po kolei.

O 13.30 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Gądka. Początek spotkania na pewno należał do gospodarzy, którzy ciekawie i szybko rozgrywali piłkę, a w pierwszych minutach mieli 3 konkretne szanse na zdobycie bramki. Co ciekawe Dalin, który jak wynikało z tabeli był faworytem spotkania, zachowywał się trochę jak przyczajony tygrys, który czekał na swoją szansę. Stało się tak w 24 minucie kiedy znakomite podanie Kałata wykorzystał Michał Górecki i dał prowadzenie gościom. Tygrys dał o sobie znać 6 minut później kiedy to Jakub Górecki podał do Kałata, a ten nie dał szans Kobyłce i podwyższył prowadzenie biało-zielonych na 2-0. Z gry więcej miała Wiślanka, a Dalin wykorzystał do bólu swoje atuty.

Wynik uległ zmianie pod koniec pierwszej części, kiedy to Tomasz Drabik dał dużo radości kibicom gospodarzy i zdobył kontaktową bramkę na 1-2. Bramka do szatni i czas na pauzę. Pogoda uległa poprawie, słońce zaczęło przebijać się zza chmur (smogu), a to zwiastowało jeszcze ciekawszą drugą połowę.

A tę rozpoczęli zdecydowanie lepiej podopieczni trenera Roberta Orłowskiego. W 53 minucie świetne podanie brata do Michała Góreckiego spowodowało trzeci, skuteczny „atak tygrysa” i biało zieloni objęli ponownie dwubramkowe prowadzenie. W 69 minucie doszło do spornej sytuacji. Arbiter pokazał „na wapno” po starciu Drabika ze Stelmachem. Walka bark w bark przyniosła upadek zawodnika Wiślanki, a w konsekwencji decyzję sędziego o jedenastce. Do piłki podszedł Panek i pewnym półgórnym strzałem zmniejszył stratę. Dodało to skrzydeł gospodarzom, którzy z gry mieli więcej okazji do strzelenia bramki.

Następne minuty to sporo walki w środku pola. Strzelał Kawula oraz Wojtan ze strony Dalinu, a w Wiślance aktywny był Jaworski. Minęła 90 minuta spotkania i w doliczonym czasie gry sędzia na wprost bramki podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Do piłki podszedł ponownie Mariusz Panek i strzelił celnie nad murem. 3-3 i już bez wznowienia koniec spotkania.

Jakie to było spotkanie?

To mecz, który mógł się podobać. W pierwszej części spotkania dosyć trudne warunki lepiej wykorzystali zawodnicy Dalinu, wśród których użądlili Michał Górecki oraz Dawid Kałat. A druga część spotkania to popis strzelca dwóch goli Mariusza Panka, a także Jaworskiego, któremu należą się brawa za ten występ. To chłopak, który powrócił po półrocznej kontuzji wiązadeł, a jego gra wyglądała naprawdę dobrze (2 asysty). W Dalinie wyróżnili się również Jakub Górecki (zawodnik, który czaruje na lewym skrzydle) oraz Jakub Żółkoś (bardzo szybki młody zawodnik, który potrafi podciągnąć grę do przodu).