Juniorzy młodsi ze srebrem w XV turnieju Kmita Cup!

Drużyna Juniorów młodszych Dalinu Myślenice pod kierunkiem Jakuba Burtana wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju Kmita Cup. Zawody odbyły się na hali sportowej w Zabierzowie, a nasi piłkarze nie zawiedli i spisali się bardzo dobrze. Ostatecznie zajęli 2 miejsce w tym Turnieju, a królem strzelców został Krzysztof Polaniak z naszego zespołu.

A jak to się stało? Po sobotnich zmaganiach Trampkarzy w niedzielę przyszła pora na rywalizację Juniorów młodszych. Dziewięć zespołów w tej kategorii zostało podzielonych na trzy równe grupy. Po dwie najlepsze ekipy z każdej z nich trafiały do półfinałów, których zwycięzcy awansowali następnie do trzyzespołowego finału. Przegrani z par półfinałowych walczyli z kolei o miejsca 4-6, a pozostali o pozycje 7-9.

Już faza grupowa pokazała, że czeka nas ciekawy i stojący na wysokim poziomie turniej. Najlepsze wrażenie w rundzie wstępnej pozostawiły zespoły AP Kmity oraz Kaszowianki, które wygrały oba swoje mecze, a także Dalin i Słomniczanka, walczące o punkty w tej samej grupie. W pierwszym półfinale gospodarze zmierzyli się z grającym do tej pory dość przeciętnie Krakusem Nowa Huta. Podopieczni Łukasza Kubika dowiedli, że są jednak drużyną idealną na tego typu turnieje, potrafiącą napędzać się z każdym kolejnym meczem. Boleśnie doświadczyli tego zawodnicy AP Kmity, którzy ulegli Krakusowi 0-3. W drugiej parze pomimo wyjścia z grupy z pierwszego miejsca, Kaszowianka musiała uznać wyższość Słomniczanki. Ekipa ze Słomnik zwyciężyła bowiem 4-2. Ostatni mecz półfinałowy dał się w sposób szczególny zapisać w pamięci, gdyż Dalin wespół z Maszycanką stworzyli świetne widowisko, pełne zmian nastrojów. Zespół z Myślenic po ciężkim boju pokonał rywali 4-3, dzięki czemu mógł być już pewny co najmniej najniższego miejsca na podium.

Zwieńczeniem i zarazem ozdobą pojedynków Juniorów młodszych były mecze finałowe. Klasą dla siebie był w nich Krakus Nowa Huta, który najpierw 5-0 pokonał Słomniczankę, by własną dominację potwierdzić za sprawą wygranej 4-1 z Dalinem Myślenice. Ekipie ze Słomnik oraz Dalinowi przyszło zatem rozdzielić pomiędzy siebie pozostałe miejsca na podium. W bezpośrednim pojedynku lepszy okazał się Dalin (4-2) i w rezultacie to do zespołu prowadzonego przez Jakuba Burtana powędrowały srebrne medale. Na najniższym stopniu podium uplasowali się z kolei Juniorzy młodsi Słomniczanki Słomniki.