II miejsce Dalinu w turnieju o Prezesa MZPN Podokręg Myślenice w kategorii Orlików

W ubiegłą sobotę, w hali sportowej w Lubniu odbyły się finały halowego turnieju o puchar Prezesa MZPN podokręg Myślenice w kategorii orlików. W eliminacjach, Klub Sportowy „Dalin” reprezentowały dwa zespoły. Pierwszy przeszedł eliminacje z kompletem zwycięstw, tracąc tylko jedną bramkę.

Drugi, pomimo osłabienia spowodowanego chorobami zawodników, dzielnie walczył w każdym meczu. Niestety nie udało się odnieść zwycięstwa i awans do finałów wywalczyła tylko „jedynka”.

W fazie finałowej, zespół Dalinu spotkał się w grupie z drużynami: Orła Myślenice, Trójki Myślenice i Orła Sidzina. Pierwsze dwa spotkania zakończyły się zwycięstwami naszego zespołu. W trzecim meczu chłopcy walczyli z Orłem Myślenice, który także wygrał dwie pierwsze potyczki. Żeby wystąpić w wielkim finale, rywalowi wystarczał remis, gdyż przed tym spotkaniem miał lepszy bilans bramkowy. Mecz był bardzo zacięty, oba zespoły stwarzały sytuacje bramkowe, jednak decydującą bramkę, pięknym strzałem zdobył obrońca Dalinu, Wiktor Kęsek.

W finale, nasz zespół spotkał się z drużyną Pcimianki Pcim, która podobnie jak Dalin, wygrała trzy spotkania grupowe. O sile tego zespołu mogliśmy się niejednokrotnie przekonać, często rywalizując w meczach sparingowych. Finał przebiegał zdecydowanie pod dyktando rywala. Dalin zaczął bardzo nerwowo i już na początku stracił dwa gole, co w potyczce z tak mocnym zespołem, miało kluczowe znaczenie. Młodzi gracze z Myślenic próbowali nawiązać walkę, jednak to Pcimianka dołożyła kolejne bramki i mogła cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa.

Wielkie gratulacje i słowa uznania dla młodych „Dalinowców”, którzy okazali się drugą siłą w powiecie, spośród 24 zgłoszonych drużyn. Mimo, że na jednej ze stron internetowych można przeczytać, że Dalin znalazł się w finale „niespodziewanie”, to trzeba podkreślić, że chłopcy dopiero w ostatnim meczu turnieju doznali porażki, odnosząc wcześniej siedem zwycięstw!

Jak najbardziej zasłużony sukces Biało-Zielonych!

Powiązana galeria: