Dalin na inaugurację wygrywa z Ryczowem i zrównuje się z Jutrzenką

Dalin na inaugurację wygrywa z Ryczowem i  zrównuje się z Jutrzenką

Rozpoczęliśmy rozgrywki wiosenne od wyjazdu do Ryczowa. Tam Dalin rozegrał pierwszą wiosenna kolejkę spotkań wygrywając 3-1 z miejscowym Orłem. Strzelcami bramek dla naszej drużyny byli Mateusz Kawula, Michał Górecki oraz Jakub Górecki.

W pierwszej rundzie spotkanie tych zespołów zakończyło się na boisku przy Zdrojowej wysoką wygraną biało-zielonych, padł wtedy wynik 6-0. Dalin, zajmujący przed tym spotkaniem drugie miejsce w tabeli, jechał na ten wyjazd w roli faworyta. W przerwie zimowej doszło do zasadniczej zmiany w zespole. Trenera Roberta Orłowskiego zastąpił na tym stanowisku Maciej Antkiewicz, który do tej pory prowadził takie zespoły jak Świt Krzeszowice, Nadwiślan Kraków, Przebój Wolbrom oraz MKS Trzebinia.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14.00 na boisku w Ryczowie. Od początku Dalin kontrolował to spotkanie, ciekawie i z pomysłem rozgrywając futbolówkę. Do bramki Orła w pierwszej połowie trafiali najpierw w 31 minucie Mateusz Kawula (po bardzo składnej akcji i wypracowanej sytuacji), a także w 40 minucie Michał Górecki. Nasz napastnik w tym spotkaniu nie wykorzystał również jedenastki, przy jego strzale dobrze interweniował Konrad Kawaler. Przed zejściem do szatni w serca gospodarzy wlał nadzieję gol Krystiana Żurawia, który to umieścił piłkę w bramce Marka Szuby w 44 minucie spotkania. Po pierwszej połowie, mimo sporej przewagi podopiecznych trenera Antkiewicza, różnica tylko jednej bramki na korzyść Myśleniczan.

Druga część meczu przyniosła jeszcze większą przewagę Dalinu na boisku. Bardzo ciekawe akcje były jednak zatrzymywane najczęściej przed golkipera Ryczowa, który w tym spotkaniu był wyróżniającą się postacią. Wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą gola. Był jednak bezradny 3 minuty przed końcem spotkania, kiedy to Górecki ustalił wynik spotkania na 3-1 dla Dalinu.

Osiągając taki wynik na wyjeździe, przy jednoczesnej porażce dotychczasowego lidera – Jutrzenki Giebułtów, piłkarze z naszego miasta zostali liderem tabeli. Już w najbliższy weekend czeka nas na stadionie Dalinu szlagierowe spotkanie Dalin – Jutrzenka, czyli pojedynek lidera z wiceliderem o przysłowiowe sześć punktów.

Gratulujemy całemu zespołowi wygranej!

Dalin Myślenice: Szuba – Żółkoś, Stelmach, Senderski, Tokarz, Kawula, Ciesielski, Wojtan, Kałat, Górecki J., Górecki M.

Trener: Maciej Antkiewicz

foto: wadowice24.pl

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości