Autor:

Administrator Admin

Utworzono:

11.11.2019

Sobotnie spotkanie w Jawiszowicach pomiędzy miejscowym LKS-em a Pcimianką Pcim dostarczyło kibicom wielu piłkarskich emocji.

Już w dwunastej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie a gola zdobył Dawid Nagi, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska od Hałata. Piłka odbiła się jeszcze od interweniującego Jękota i wpadła do bramki.

Pcimianka wyrównała tuż przed przerwą. Całą akcję z własnej połowy zapoczątkował Sane dogrywając piłkę do Lucky Firday'a, który płaskim dośrodkowanie obsłużył nadbiegającego na dalszym słupku Sołtysa. Pomocnikowi Pcimianki mimo asysty obrońcy udało się wpakować piłkę pod poprzeczkę bramki Tworuszka.

Dziesięć minut po wznowieniu gry goście z Pcimia objęli prowadzenie a na listę strzelców wpisał się kolejny reprezentant Czarnego Lądu- Chibueze.

Wyrównanie dla gospodarzy padło po akcji Kabary, który powalczył o piłkę na prawej stronie boiska i dograł do Dawida Nagiego a ten dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Michał Pyrlik i zwieńczył całą akcję bramką.

Kiedy wydawało się, że ciekawy pojedynek w Jawiszowicach zakończy się podziałem punktów, goście w doliczonym czasie gry wykonywali rzut rożny. Pierwsza próba dośrodkowania została wybita przez obrońców. Futbolówka trafiła do Banika, który ponownie dorzucił ją w pole karne a tam w całym zamieszaniu najprzytomniej zachował się Sane, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył zwycięską bramkę dla Pcimianki.

Podopieczni Marcina Sadko aktualnie plasują się na czwartej pozycji z dorobkiem trzydziestu dwóch punktów i rundę jesienną na pewno zakończą w pierwszej czwórce. A jeżeli w ostatniej serii gier przed własną publicznością pokonają rezerwy Wisły Kraków to wskoczą do pierwszej trójki.

Tak czy inaczej zespół z Pcimia rozgrywa jedną z najlepszych rund w swojej historii występów na czwartoligowym szczeblu. Był to siódmy mecz z rzędu, w którym zespół z Pcimia zapunktował.

LKS Jawiszowice natomiast przegrał swój trzeci mecz z rzędu i w ligowe tabeli zajmuje trzynastą lokatę z dorobkiem czternastu punktów. Zespół z Jawiszowic ma najwięcej straconych bramek w lidze, bo aż czterdzieści osiem. W ostatniej kolejce podopieczni Jarosława Płonki zmierzą się z Orłem Piaski Wielki