Autor:

Administrator Admin

Utworzono:

21.05.2019

LKS Jawiszowice wygrał z Wiślanką LKS Jawiszowice wygrał z Wiślanką Grabie 3:2. Zwycięstwo gospodarzom dał gol Korczyk w 89. minucie. W 7. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po rzucie wolnym jeden z zawodników Wiślanki zagrał do swojego kolegi z drużyny – Stanka, a ten wpakował piłkę do pustej bramki. W 13. minucie również rzut wolny mieli gospodarze. Do futbolówki wybitej przez obrońców doszedł Bednarczyk i zagrał podał prostopadle do Korczyka. Zawodnik klubu z Jawiszowic wymanewrował stoperów i znalazł sposób na bramkarza.

W 49. minucie Nagi obsłużył dobrym podaniem niepilnowanego Pyrlika. Ten oddał celny strzał na dalszy róg. W 58. minucie przyjezdni wyrównali. Łyduch uderzył z 20 metrów i przelobował golkipera. W końcówce podopieczni Jarosława Płonki przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść. Korczyk otrzymał piłkę od zagrywającego z prawego skrzydła Pyrlika i skutecznie strzelił w sam środek.

Niedziela 19 maja LKS Jawiszowice – Wiślanka Grabie 3:2 (1:1)
Bramki:0:1 Stanek (7.), 1:1 Korczyk (13.), 2:1 Pyrlik (49.), 2:2 Łyduch (58.), 3:2 Pyrlik (89.)

Składy:
LKS Jawiszowice:Szymala, Rusek, Bednarczyk, Kabara, Piekielny, Kocoń, Szymonik, Nagi, Herman, Pyrlik, Korczyk. Trener: Jarosław Płonka.

Wiślanka Grabie:Kobyłka, Czajka, Robak (77. Waś), Kuligowski, Domoń, Gładysz, Leśniak (57. Panek), Łyduch, Nowak, Sołtys (63. Warylak), Stanek.