Autor:

Administrator Admin

Utworzono:

29.03.2019

LKS Jawiszowice wygrał z Orłem Piaski Wielkie 3:1. Mecz miał różne fazy. Pierwszy raz w oficjalnym spotkaniu ligowym w barwach klubu z gminy Brzeszcze tym sezonie zagrał Krzysztof Chrapek.

Gospodarze bardzo szybko otworzyli wynik. W 3. minucie sędzia odgzwizdał faul na Korczyku w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Herman. Dwie minuty później rzut wolny wykonywał Grabczyński. Obrońca wybił piłkę do środka.Tam przejął ją Chrapek, który oddał skuteczny strzał na dalszy róg.

W 25. minucie Strojek zagrał długą, diagonalną piłkę do Banaszka Ten wymanewrował obrońcę i skierował futbolówkę do siatki. Q 29. minucie niewiele brakowało do tego, aby nieporozumienie M. Płonki z golkiperem zakończyło się golem wyrównującym dla Orla. Ogólnie w końcówce pierwszej połowy gospodarze popełniali liczne błędy w rozegraniu akcji. Często tracili piłkę i gubili się. Sporo było też nieporozumień pomiędzy poszczególnymi zawodnikami.

W 46. minucie znajdujący się w bardzo dobrej sytuacji bramkowej Korczyk za bardzo odchylił stopę. Piłka poszybowała nad poprzeczką. W 48. minucie Strojek wyprzedził bramkarza i uderzył. Z interwencją zdążył obrońca LKS Jawiszowice. W 65. minucie indywidualną akcję przeprowadził Bartula. Oddał jednak minimalnie niecelny strzał.

W 67. minucie gospodarze zadali trzeci celny cios. Hałat miał dużo miejsca i czasu na prawym skrzydle. Reprezentant klubu z Jawiszowic zagrał na druga stronę przed bramkę. Gola na wślizgu zdobył Nagiego. W 68. minucie defensor gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej po rzucie wolnym Kreta. Jeszcze w 87. minucie próbował Bednarczyk. Wykiwał obrońców, ale futbolówka po jego uderzeniu nie znaazła drogi do siatki.

,,Meczbardzo dobrze się dla nas zaczął. Później niepotrzebnie zbyt mocno się cofnęliśmy i graliśmy nerwowo. Bramka na 3:1 uspokoiła sytuację. Nasza gra nie mogła nikogo zachwycić. Boisko było dziś nierówne, ale grały na nim dwie drużyny” – powiedział Jarosław Płonka, trener LKS Jawiszowice.

Sobota 23 marca LKS Jawiszowice – Orzeł Piaski Wielkie 3:1 (2:1)
Bramki:1:0 Herman rzut karny 2., 2:0 Chrapek 4., 2:1 Banaszek 25., 3:1 Nagi 67.

Składy:
LKS Jawiszowice:Szymala, Nagi, M. Płonka, Grabczyński, Tworek, Szymonik (46. Bartula), Herman, Korczyk (żółta), Hałat (64. Pyrlik), Hałat, Chrapek (żółta, 70. Bednarczyk). Trener: Jarosław Płonka.

Orzeł Piaski Wielkie:Palczewski, Zabzdyr, Kret (żółta), Uwakwe, Jurek (86. Kutrzeba), Skobel (żółta), Wajda, Serafin, Banaszek, Strojek (63. Nowak, żółta), Kozieł.