Autor:

Administrator Admin

Utworzono:

16.09.2018

W 11. minucie rzut rożny wykonywał Górecki. Kałat zgrał do Stelmacha, a tenpokonał bramkarza strzałem głową. W 21. minucie z lewego skrzydła zagrywał Bartula.Podanieprzedłużył Korczyk. Futbolówkapo uderzeniu Hałataprzeleciała nadpoprzeczką.

W 31. minucie Szymala bardzo dobrze interweniowałpo strzale Jagły. W 33. minucie błądpopełnili obrońcy klubu z gminy Brzeszcze. J. Górecki obsłużył dobrympodaniem M. Góreckiego, a ten nie zmarnował dobrej okazji strzeleckiej. W 55. minucie asystujący i autor gola zamienili się rolami, więc ich drużyna wygrywała trzema bramkami.

W 59. minucie zawodnicy Dalinu czwarty razporadzili sobie z defensywą rywali. M. Górecki zagrał do Senderskiego, który oddał futbolówkę J. Góreckiemu. Zawodnik drugi raz w tym meczu wpisał się na liste strzelców.

W65. minucie LKS Jawiszowice zdobył gola honorowego. Zdaniem sędziego w szesnastce faulowany był Hałat. Rzut karny wykonywał Herman.Piłkapo jego uderzeniuposzłapo ręce Szuby i ugrzęzła w siatce. Dwie minutypóźniej gospodarze strzelilipiątego gola.

Niedziela 16 września Dalin Myślenice – LKS Jawiszowice 5:1

Bramki:1:0 Stelmach 11., 2:0 M. Górecki 33., 3:0 J. Górecki 55.,4:0 J. Górecki 59.,4:1 Herman rzut karny65., 5:167.

Składy:

Dalin Myślenice:

Szuba, Żółkoś zm. 75. Tokarz,Pilch, Jagła, Senderski, Stelmach, J. Górecki, Wojtan zm. 75. Biel, Kałat, Grzybek zm. 68. Paryła, M. Górecki zm. 68. O. Górecki.

LKS Jawiszowice:

Szymala, Grabczyński, Kabara, Bednarczyk zm. 73. Kryger, Szymonik, Bartula, Nagi, Hałat zm. 77. Skęczek, Korczyk zm. 46. Hankus, Herman,Pyrlik. Trener:JarosławPłonka.

Dalin na piątkę (foto)

W siódmej kolejce spotkań IV ligi grupy małopolski zachodniej Dalin Myślenice podjął na swoim stadionie zespół LKS Jawiszowice. Było to spotkanie drużyn z górnej części tabeli.

futmal [ foto ]

Już od pierwszego gwizdka arbitra można było zaobserwować przewagę i dobrą grę podopiecznych trenera Orłowskiego. Pierwsza bramka dla Dalinu padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Senderskiego. Tomasz Pilch zgrał dośrodkowaną piłkę do Tomasza Stalmacha, który uderzył celnie głową. W 31 minucie bardzo ładny strzał oddał Jagła, jednak pewnie interweniował Szymala. Druga bramka dla biało-zielonych była autorstwa Michała Góreckiego. Jego brat Jakub odebrał piłkę obrońcy i dograł do napastnika, który umieścił piłkę w pustej bramce rywala. Do przerwy 2-0 dla gospodarzy.

Trzecie trafienie to gol w 55 minucie Jakuba Góreckiego, który wykończył akcję uderzeniem w długi róg bramki przeciwnika. Na 4-0 podwyższył, po podaniu Senderskiego, pięknym strzałem Michał Wojtan.

Honorowe trafienie dla gości zdobył z rzutu karnego w 65 minucie Herman. Wcześniej arbiter spotkania uznał, że faul na przeciwniku popełnił w polu karnym Jagła. Strzelca wyczuł Szuba i rzucił się we właściwą stronę, jednak mocny strzał przeszedł po ręce bramkarza gospodarzy i piłka zatrzepotała w siatce. Piąta bramka to ponownie akcja braci Góreckich – tym razem Jakub dograł wzdłuż bramki do Michała, a ten pewnym strzałem zdobył piątą bramkę dla podopiecznych Roberta Orłowskiego.

Całej drużynie gospodarzy za mecz należą się pochwały. Było do dobrze rozegrane przez gospodarzy spotkanie, a bramki które padły były kwintesencją i znakomitym uwieńczeniem dobrej gry. Dalin z 18 pkt na koncie zajmuje drugą pozycję w tabeli, Jawiszowice z 11 pkt są na 6 pozycji. W kolejnym spotkaniu Dalin na wyjeździe spotka się z Kaszowianką, a Jawiszowice podejmą Unię Oświęcim.